“Gelibolu’yu Anlamak” ta Yeni Bölüm : Basından Seçmeler ( Tuncay Yılmazer )

Tarih: 18/11/2007   /   Toplam Yorum 9   / Yazar Adı:      /   Okunma 14102

Temel vurgumuzu biliyorsunuz. Bugün karşı karşıya olduğumuz çoğu dış ve ve bazı iç politika sorunlarının Birinci Dünya Savaşı ile yakın alâkalı olduğunu belirtiyoruz sürekli… Bu bağlamda tanıtımını yaptığımız eserler olsun, sitemize yazılan makaleler olsun geçmişi olduğu kadar günümüzü de anlatıyor aslında. Basınımızda da zaman zaman nitelikli yazılara rastlanıyor. Ancak ne yazık ki bu makaleler gündemin hızlı değişmesi nedeniyle üzerinde fazla durulmadan kaybolup gidiyor. Oysa ben bazılarının çok önemli olduğunu, dikkatle okunup değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Makalenin burada yayınlanmış olmasının, yazarın görüşlerini desteklediğim anlamına gelmediğini söylememe de gerek yok sanırım. Unutmayalım ki , bazen çok haklı olduğumuzu sandığımız konularda bile ( özellikle yabancı basında ) çok farklı fikirleri savunan yazılar çıkabilir.
Sitemizdeki yeniliklerden birisi olan “Basından Seçmeler” bölümünü dikkatle takip edeceğinizi umuyorum.

 

Temel vurgumuzu biliyorsunuz. Bugün karşı karşıya olduğumuz çoğu dış ve ve bazı iç politika sorunlarının  Birinci Dünya Savaşı ile yakın alâkalı olduğunu belirtiyoruz sürekli… Bu bağlamda tanıtımını yaptığımız eserler olsun, sitemize yazılan makaleler olsun geçmişi olduğu kadar günümüzü de anlatıyor aslında. Basınımızda da zaman zaman  nitelikli yazılara rastlanıyor. Ancak ne yazık ki bu makaleler gündemin hızlı değişmesi nedeniyle  üzerinde fazla durulmadan kaybolup gidiyor.  Oysa ben bazılarının çok önemli olduğunu, dikkatle okunup değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Makalenin burada yayınlanmış olmasının, yazarın görüşlerini desteklediğim anlamına gelmediğini söylememe de gerek yok sanırım. Unutmayalım ki , bazen çok haklı olduğumuzu sandığımız  konularda bile ( özellikle yabancı basında ) çok farklı fikirleri savunan yazılar çıkabilir.  

Sitemizdeki yeniliklerden birisi olan  “Basından Seçmeler” bölümünü dikkatle takip edeceğinizi umuyorum.


  14102 defa Görüntülendi.

**********************

Tüm yazı, yorum ve içerikten imza sahiplerinin kendileri sorumludur. Yayımlanmış olmaları, bu görüşleri Tuncay Yılmazer'in benimsediği anlamına gelmez. Yorum bölümü özgür bir tartışma ortamı yaratmak için vardır. Ancak saldırgan ve düzeysiz yorumlar yayınlanmayacaktır. Eğer bu siteye ilk kez yorum yazıyorsanız, yorum kurallarına gözatmanızı istirham ederiz.

**********************

Makaleye Yorum Ekle

 

YORUMLAR

171_Ahmet Yurttakal 18-11-2007, 10:51:33
Şu bir gerçektir ki günümüz geçmişin yansıamsıdır diye düşünüyorum

Tarihte cereyan eden çeşitli olaylar

günümüzde kılıfı modeli farklı bir şekilde tekrar önümüzde geçiyor.

Günümüzü değerlendirirken geçmişi irdelemek gerekir.

Dikkat çekmek istediğim diğer nokta ise şudur: "bizler geçmişi değerlendirirken o günün şartlarına göre düşünemiyoruz."
Böylece birçok askeri, komutanı veya devlet adamını yargılıyoruz.

bundan kurtulmamız lazım.

 
278_zeynep taştepe 06-03-2008, 00:16:40
ben şuna inanıyorumki türklerin anadolu coğrafyasına yerleştikten ve buranın gerçek hadimi olduklarını bütün dünyaya illan etmelerinden sonra başlayan ,binlerce şehidimizin kanıyla sulanan bu , mukaddes topraklara olan kem gözlerin ,emellerinden hiç birzaman vazgeçmedikleri ve vazgeçmeyecekleridir.işte bizim yazarlarımız , tarihçilerimiz ve araştırmacılarımız bugün bunları türk milletine tarafsız ve doğru bir şekilde açıklamak zorundadırlar.eğer açıklanmazsa .bizler ne geçmişi doğru anlarız nede geleceğe yönelik ,varlık ve bekamız adına hesaplar yapabiliriz.GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ÜN de dediği gibi ,TARİH YAZAN TARİH YAPANA sadık kalmalıdır. bu geçmişe ve geleceğe olan büyük bir vebaldir.
 

KATEGORİDEKİ DİĞER BAŞLIKLAR

21/03/2015 - 04:28 CNNTürk Başak Şengül ile Bugün- 18 Mart Çanakkale Zaferi Özel Programı

12/02/2015 - 15:22 Ayrıntı Sandığı Programı Çanakkale Özel ( TRT HABER 14 Şubat 2015 saat 11.10 )

24/01/2015 - 09:17 Timaş Tarih

24/10/2014 - 11:55 Avustralya SBS Radyosunda Çanakkale Savaş Alanlarında Yapılaşma Konusu

// - 10:09 Gelibolu Yarımadası Kanunu hakkında Avustralya SBS Radyosu Türkçe Bölümüne verdiğim röportaj… (Tuncay Yılmazer )

16/03/2013 - 09:11 Semerkand TV

01/11/2008 - 21:53 Basından Seçmeler- Yine Dozer ( 27.10.2008 tarihli Hürriyet Gazetesi)

18/11/2007 - 07:21 “Gelibolu’yu Anlamak” ta Yeni Bölüm : Basından Seçmeler ( Tuncay Yılmazer )