Tarih:   /   Toplam Yorum   / Yazar Adı:      /   Okunma 1

 


  1 defa Görüntülendi.

**********************

Tüm yazı, yorum ve içerikten imza sahiplerinin kendileri sorumludur. Yayımlanmış olmaları, bu görüşleri Tuncay Yılmazer'in benimsediği anlamına gelmez. Yorum bölümü özgür bir tartışma ortamı yaratmak için vardır. Ancak saldırgan ve düzeysiz yorumlar yayınlanmayacaktır. Eğer bu siteye ilk kez yorum yazıyorsanız, yorum kurallarına gözatmanızı istirham ederiz.

**********************

Makaleye Yorum Ekle

 

YORUMLAR

94_Talha Can 09-08-2007, 03:44:59
Şu yapılanlardan ölesiye utanıyorum, kim bilir ecdad ne hissetti? Bu vatan kime emanet?
 
95_İslam ÖZDEMİR 09-08-2007, 10:56:45
Bir kaç mütevazi satırdan oluşan bu yazdıklarıma isyan demeyi daha doğru buluyorum.Mukaddes değerleri namert çizmeleri altında çiğnenmesin diye canlarını feda eden ve ruhlarıyla Çanakkale Boğazını hala bekleyen o yüce kahramanlara ne büyük bir saygısızlıktır bu !....Dünya üzerinde yaşayan hiçbir ulus ülkesi için fedakaralık gösteren kahramanlarına bunu reva görmez.Ne yazık ki tarihe "KADEŞ REZALETİ"diye geçen ve benim lugatımdaki karşılığı "ÇANAKKALE REZALETİ"olan bu aşağılık geziyi tertip eden zihniyet günümüzde de başka başka entiralarala ortalığı bulandırmaya devam ediyor.


Akif'in yere göğe sığdıramadığı o büyük kahramanlara bu edepsizliği layık görenleri şiddetle kınıyor ve bir anlamda günümüzde sayıları yüzbinleri bulan Çanakkale Ziyaretlerini başlatan o mütevazi topluluğu tebrik ediyor,ahirete irtihal edenler varsa Allah'tan rahmet diliyorum.Son birkaç yıldır toplumumuzun her kesiminde başlayan bu milli kıyamdan ürkerek,ortalığı bulandırmaya,o gaza topraklarına tertemiz duygularıyla gelen insanlara "Çekirge sürüleri"diyebilecek kadar alçalan o malum şahıslara da emellerine nail olamayacaklarını buradan hatırlatmak istiyorum. Sevgili Mustafa Armağan'ın da ifade ettiği gibi ikinci Çanakkale Zaferi kolay kazanılmadı.İşte bugün malesef düşman İngiliz,Fransız değil,onların yetiştirdiği ve kendini aydın olarak görüp te halkının milli ve manevi değerlerine küfretmeyi kendine görev sayan zihniyeti bozuklardır.

Bize düşen görev de Mehmetçiğin izinden yürüyen gençler olarak onlarla mücadele etmektir.......Mustafa Armağan'ı bu anlamlı yazısından ötürü tebrik ediyorum.


İslâm ÖZDEMİR
Çanakkale Savaşları Araştırmacısı/Yazar
Gallipoli1984@hotmail.com
 
96_Ahmet 09-08-2007, 15:42:53
bu yazıyı okuyunca tüylerim diken diken oldu...
yıllar sonra şehitlerimizle aynı yaşta olan bu gençlerin yaptıklarını unutmayacağım ve ömrümboyunca bunların suratlarına tükürmek isitiyorum...
yazık...buiğrençliklerin hesabını kim neye saklanarak verecek bakalım

bu şekilde oraları ziyaret edenler bu utançlarını ömürboyu vicdana azabıyla yaşayacaklardır.
ama şunu biliyorum ne bunlar gibi nede daha kötü halli insanlar bile gezse bile şehitlerimizin kıymeti ve o dere tepelerin değeri alçalır ne de o yiğitlerin yazdığı destan küçülür
aksine şuan onlar gözümde dahada büyüdüler...

 
99_İsmail SEZGİN 11-08-2007, 12:12:32
Birkaç günce bir forum sitesinde "Kurtuluş Savaşı'nda kadınlarımız" konulu başlık altından yapılan değerlendirmelere göz atarken bir Emekli Astsubayımız şöyle yazıyordu: "Kadınlarımız, o savaş anlarında cephaneleri ve savaş malzemelerini saklamak için örtünmekteydiler. Normalde hepsinin başları açıktı."

Böyle bir kıt anlayışın, olanı kabullenmeyip olmayanı ile değiştirmeye kalkan zihniyetin amacı nedir? Onların kemiklerini sızlatmaktan vazgeçin artık! Bir gün elbet onarla yüzleşeceksiniz... Unutmayın.
 
106_Hüseyin Sürgen 19-09-2007, 16:10:01
Öncelikle böyle önemli bir yazıyı kaleme aldığı için Mustafa Armağan'a ve bizlerle paylaştığı içinde Tuncay Yılmazer'e teşekkür ediyorum..Çanakkale topraklarında böylesine bir rezaletin yaşanmasından dolayı duyduğum üzüntüyü ifade etmek istiyorum.Ecdadımız bu vatanı bizlere emanet bıraktı.Bizlerde bu vatanı çağdaş,muasır medeniyetler seviyesine çıkartmak için gece gündüz çalışmalıyız;fakat bunu yaparkende tarihimizi bilerek ve geçmişimizden güç alarak yapmaya
gayret etmeliyiz..

Böyle bir ecdada kim ve ne cüretle saygısızlık yapabilir?Ama samimiyetsiz ve tarihini dolayısıyla kendisini tanıyamayanlar yapabilir..Evet,Mustafa Armağan'ın da söylediği gibi ikinci Çanakkale Zaferi kolay kazanılmadı..

Ecdadımız ruhları şad olsun...!

HÜSEYİN SÜRGEN
ÇANAKKALE
 
170_hilmi çelik 14-11-2007, 23:05:08
çok şükür bu gün aynı şeyler olmuyor.alan kılavuzları olarak olmaması içinde elimizden gelen gayreti gösteriyoruz.birde öğrencilere uygun anlatım şekli geliştirebilsek..
 

KATEGORİDEKİ DİĞER BAŞLIKLAR