Tarih:   /   Toplam Yorum   / Yazar Adı:      /   Okunma 1

 


  1 defa Görüntülendi.

**********************

Tüm yazı, yorum ve içerikten imza sahiplerinin kendileri sorumludur. Yayımlanmış olmaları, bu görüşleri Tuncay Yılmazer'in benimsediği anlamına gelmez. Yorum bölümü özgür bir tartışma ortamı yaratmak için vardır. Ancak saldırgan ve düzeysiz yorumlar yayınlanmayacaktır. Eğer bu siteye ilk kez yorum yazıyorsanız, yorum kurallarına gözatmanızı istirham ederiz.

**********************

Makaleye Yorum Ekle

 

YORUMLAR

1086_aytekin 18-04-2010, 15:11:06
çanakkale savaşları konusunda yerli ve yabancı sayısız eser verilmiştir...bunlar genellikle askeri kayıtları ve kişisel anı günlükleri baz alırlar.bizim çeşitli sebeplerden kişisel anı ve günlüklerimiz karşı taraf askerlerininki kadar çok ve çeşitli değildir.birde daha az olmakla beraber roman tarzı eserler vardırki bunlar gerçeklere bağlı kalmak koşulu ile insanların bazı gerçekleri daha kolay anlamasını ve hayalinde canlandırmasını sağlar.işte bu 3 ciltlik eser kanımca böyle bir klasiktir.
 
1088_Ahmet 19-04-2010, 00:14:58
Merhum üstad Sayın Sepetçioğlu yazıların az olduğu bilgi ve dökümanların kıt olduğu bir zamanlarda yazdığı bu roman için tebrik etmek gerekir öncelikle. Elbette yanlışlıkları vardır. Tarihsel ayrıntılar bugün savaşa ait birçok eserin ortaya çıkması ile bilinebiliyor.
Zor bir dönemde yazılması takdirseldir.

Ayrıca roman yazımında tarihsel gerçeklik aranmaz diye küçük bir bilgi hatırlıyorum.
Zira sayın İsmail Bilgin de bir roman yazarıdır. Eserlerine baktığımızda kendisi de tarihsel ayrıntıları ve gerçekleri gözden kaçırmaktadır.
 

KATEGORİDEKİ DİĞER BAŞLIKLAR