Tarih:   /   Toplam Yorum   / Yazar Adı:      /   Okunma 1

 


  1 defa Görüntülendi.

**********************

Tüm yazı, yorum ve içerikten imza sahiplerinin kendileri sorumludur. Yayımlanmış olmaları, bu görüşleri Tuncay Yılmazer'in benimsediği anlamına gelmez. Yorum bölümü özgür bir tartışma ortamı yaratmak için vardır. Ancak saldırgan ve düzeysiz yorumlar yayınlanmayacaktır. Eğer bu siteye ilk kez yorum yazıyorsanız, yorum kurallarına gözatmanızı istirham ederiz.

**********************

Makaleye Yorum Ekle

 

YORUMLAR

1057_Cemalettin Yıldız 25-03-2010, 07:06:05
İsmail Bey , çok güzel bir konuya değinmişşiniz tebrik ederim.Bu ateşkes teklifini ingiliz subaylara götüren Erkanı -Harp Yüzbaşı Yusuf Beyle Dr. Abdülkadir Beyin gördükleri manzara olayı eniyi tasvir ediyor.Bu anıyıda Dr.Abdülkadir Beyin (Son Harplerde Salgın Hastalıklarla Savaşlarım. ) isimli eserinin 46. sayfasında okuyabilirsiniz.Saygılarımla.
Not:SON HARPLERDE SALGIN HASTALIKLARLA SAVAŞLARIM. Ord. Prof. Abdülkadir Noyan.Ankara Tıp Fakültesi Yayınları :54. Son HavadisMatbaası. Ankara |1956.
 
1058_aytekin 25-03-2010, 21:48:26
Yazı güzel bir noktayı yakalamış.Son yıllarda sanki bir futbol maçından söz ediliyormuşcasına insanlara pompalanmak istenen bir centilmenlik edebiyatı aldı yürüdü...Elbetteki burada hamaset yapıp düşmanca hisleri tekrardan diriltmek değildir amaç...ama unutulmamalıdırki dünyanın dört bir yanından her renk ve ırktan insanlarda çanakkaleye tatil yapmaya gelmediler...öldürmeye öldürmeye daha çok öldürmeye geldiler..zira hedeflerine ulaşmak için yapmaları gereken buydu...tek fark bizTürkler vatanımızı savunmak için şehid olduk ve öldürdük..onlar ise istanbulda türk lokumlarının tadına bakmak gibi ulvi!! amaçlarla öldüler ve öldürdüler...Ama ALLAH bizimleydi...şükürler olsun...nitekim o centilmenlik edebiyatı yapanlara sormak lazım.bu çarpışmaları kaybetmiş olsa idik o centilmen denilen beyefendiler bizim askerlerimize ne yaparlardı..bunun cevabı basit ..insaflarına kalırdık elbette...zira avustralyalı tarihçi c.e w.bean hatıralarında o centilmen askerlerin! esirlerimizi sahilde ufak bir kulubeye doldurup kulubenin etrafını ateşe vererek mehmetciklerimizi yakma ile korkuttuklarını yazmaktadır...tabii bean i ayrı tutmak gerekir.Zira .bu olay için kendisi iğrenç tanımlamasını kullanacak kadar objektiftir...
 
1059_Tosun Saral 26-03-2010, 12:20:46
O centilmenler 16 Mart günü İstanbulu işgal ettiler ve Şehzadebaşı karakolumuzda uyuyan askerlerimizi süngülüyerek şehid ettiler. Şunu asla unutmayalım kardeşlerim Centilmen olan sadece ve sadece bizdik. Her yerde centilmendik. Muzaffer olduğumuz vakit te centilmendik, mağlubiyetimiz de centilmence oldu. Her zaman centilmen olarak kalacağız. Türk sadece bir milletin adı değil, Türk bir Centilmenler Birliğidir.
 

KATEGORİDEKİ DİĞER BAŞLIKLAR